Dárkové poukazy

Procedury

WELLNESSCENTRUM AQUA VIVA v Lázních Aurora

Bazénový komplex

Plavecký bazén (25m) s mírně slanou vodou, jež má na rozdíl od klasické sladkovodní chlorové technologie nezpůsobuje pálení a červenání očí. Vedle plaveckého bazénu je i dětské brouzdaliště.

Parní kabina

Parní lázeň pro relaxaci a uvolnění stresu, nachází se v prostorách plaveckého bazénu.

Vodní svět

Nabízí množství aqua atrakcí, jako např. divokou řeku, perličkovou masážní lavici, stěnovou hydromasáž, chrliče, vodní hřib, 40 m dlouhý tobogán či whirlpooly pro 6 a 12 osob. Vodní svět je propojen s plaveckým bazénem a voda je zde také mírně slaná.

Fitness centrum

Vybaveno moderními přístroji na ploše 130 m2, k dispozici je vždy kondiční trenér.

Sauna

Pro 15 osob, s venkovním ochlazovacím bazénkem.

Vibrosauna

Kombinovaná terapie, při které se využívá působení vibromasáží, tepla, relaxační hudby a aromaterapie. Pro 1 osobu.

Solárium

Vertikální turbo.

Samoopalovací nástřik

Spolehlivá a efektivní cesta k opálení bez účinků UV záření. Samoopalovací nástřik speciální emulzí ve spreji je nanášen tlakovou pistolí, maximum zhnědnutí se vyvine zhruba do 6 hodin a přirozená barva pokožky vydrží asi týden. Před vlastním nástřikem se doporučuje očistit tělo pomocí sprchového gelu s peelingovým účinkem, odstranit make-up a obléci tmavé prádlo. Po nástřiku je vhodné ošetřovat pokožku 2x denně hydratačním tělovým mlékem.

Masážní lůžko Dry Jet

Mechanická masáž systémem vodních trysek.

Squash

Jeden squashový kurt. Je možno zapůjčit si rakety a míčky.

...

 

Masáže

Klasická ruční masáž

Mechanické působení ručními hmaty za pomoci masážní emulze (délka trvání částečné masáže 15 minut, celotělové 50 minut). Vede k uvolnění kůže, podkoží, svalů s následným zvýšeným prokrvením a regenerací.

Podvodní masáž

Masáž proudem vody pod hladinou v koupeli, délka trvání 15min. Spojuje se zde mechanický a tepelný účinek s vodním prostředím.

Reflexní masáž

Ruční působení speciálními hmaty bez použití masážního prostředku, délka trvání 30min. v počtu 3-4 sezení, je ordinována lékařem a prováděna fysioterapeutem. Se zvolením vhodné sestavy (šíjové, zádové, pánevní) ovlivňuje reflexní změny kůže, podkoží a svalů.

Aromamasáž

Speciální jemná masáž s použitím vonných olejů prováděná školeným masérem, s následnou relaxací, celková délka trvání 60 min. Slouží k celkové relaxaci tělesné i psychické umocnění čichovými vjemy.

Mechanická masáž

Hydro jet – je mechanický masážní stroj v podobně vodního lůžka se systémem řízených trysek. Na povrchu tohoto lůžka je gumová membrána, takže nedochází k přímému kontaktu těla s vodou. Klient se v lehkém oblečení položí na záda, popřípadě na břicho a nechá trysky masírovat celé své tělo. Pomocí manuálního ovladače lze řídit rozsah masírované plochy a pomocí zásuvné lišty po levé straně lůžka ovládat intenzitu masáže. Účinkem je zvýšené prokrvení kůže a podkožních vrstev, úprava svalového napětí i zvýšená tvorba hormonů s pozitivním vlivem na svěžest a celkové zdraví. Použití hydrojetu se léčebně indikuje u degenerativních onemocnění páteře, délka trvání 15min.

Masážní lůžko Dry Jet

Mechanická masáž systémem vodních trysek, délka trvání 15min.

Lymfodrenáž

Manuální drenáž lymfatických cév, délka trvání 30min. odstraňuje lymfatické otoky, proceduru ordinuje lékař, provádí školený fysioterapeut.

Přístrojová lymfodrenáž

Green Vac – vakuová masáž za pomoci baněk, délka trvání dle ošetřované části těla, obvykle 30min., účinná u celulitidy.

Přístrojová lymfodrenáž

Pneuven – tlaková lymfodrenáž pomocí vícekomorových návleků, délka trvání 20min., vhodná u otoků dolních končetin.

Sigoroll

Je mechanický masážní stroj, který údajně dokáže mírnit celulitidu a zmenšit objem masírovaných partií. Jeho účinnost se zvyšuje dodržováním pitného režimu, zdravou výživou případně současným použitím kosmetických přípravků pro odstraňování celulitidy. Jedná se v podstatě o pomalu rotující válec, obložený lamelovým dřevěným roštem. Na tento válec pak klient přikládá své „problematické“ partie v předepsaných polohách. Účinkem je tedy zlepšení výživy kožních buněk, výrazně se zlepší metabolismus tukové tkáně, dochází ke zlepšení vyprazdňování žil, obecně zlepšuje látkovou výměnu v oblasti kůže, podkoží a svalů.

 

Koupele a zábaly

Slatinná koupel

Koupelová forma peloidní (kašovité) směsi slatiny a vody o teplotě 39°C, délka trvání 15min., následuje sprcha a suchý ovin 15min. Působí postupné rovnoměrné prohřívání organismu, vede ke svalovému uvolnění, prokrvení a regeneraci tkání. Je vhodná zejména u revmatických onemocnění, degeneratifloavních poruch kloubů a svalů, ale i preventivně při zvyšování obranyschopnosti organismu. Vzhledem ke své náročnosti tepelné a tlakové je nutná předchozí ordinace lékařem.

Slatinný zábal

Zábalová forma peloidní směsi o vyšší hustotě a teplotě 40°C, délka trvání 15min., aplikuje se na postižená místa, následuje sprcha a suchý ovin 15min. Má podobný efekt, podává se v případě, kdy není možno absolvovat slatinnou koupel, dle ordinace lékařem.

Aubertina zlatá lázeň (slatinný extrakt)

Peloidní extrakty představují novou, dynamicky se rozvíjející formu lécebného využití peloidních látek. Aubertina zlatá lázeň je speciální lázeň ve slatinném extraktu, který neobsahuje pevné částice, proto je vhodný i pro užití v domácím prostředí a vana zůstává čistá. Extrakt má příznivé relaxační účinky na pokožku, obsažené látky potlačují vliv volných radikálů na pokožku a tím zpomalují projevy stárnutí. Po lázni se klient zpravidla nesprchuje ani neotírá, následuje relaxace v suchém zábalu.

Koupel perličková

Koupel s probubláváním vzduchu z drobných trysek, teplota koupele je 36 – 38°C , délka trvání 15min., následuje suchý ovin 15min. Působí relaxačně až sedativně, ve vyšších teplotách lehce dráždivě s jemným masážním účinkem.

Koupel přísadová

(jodová, solfatanová, bylinková) – koupel o teplotě 37°C s různými přísadami, délka trvání 15min., následuje suchý ovin 15min. Působí mírné prohřátí organismu s příznivým účinkem přísady na kůži.

Koupel bylinná

Při bylinné koupeli se využívá celá řada rostlinných přísad, často éterických olejů a rostlinných extraktů. Účinky jsou hlavně relaxační. Teploty jsou indikovány zhruba od 37 do 39 °C. Po koupeli se pacient zpravidla nesprchuje ani neotírá, následuje relaxace v suchém zábalu.

Koupel uhličitá

Koupel s přísadou oxidu uhličitého, teplota 34°C, délka trvání 15min., suchý ovin 15min. Má specifický vasodilatační účinek, je vhodná u onemocnění srdce a cév.

Koupel kombinovaná

Perličková koupel s přísadou bylin. Délka trvání procedury 15min. koupel + 15min. suchý ovin.

Koupel květinová

Relaxační koupel s přísadou bylinek a okvětních lístků živých květů. Poklidnou atmosféru dotváří hořící svíčky. Délka trvání procedury 15min. koupel + 15min. suchý ovin.

Vířivá lázeň částečná

Na horní nebo dolní končetiny, teplota 37°C, délka trvání 10min. Má osvěžující účinek na končetiny s jemným masážním efektem proudu vody.

 

Třeboňský slatinný rasul

Marocký jíl (ghassoul z arabského „ghassala“ – čistit), Rhassoul, lávová zem, mýdlový kámen nebo marocký jíl. Všemi těmito jmény se nazývá jíl, který se před miliony lety, na počátku třetihor, usazoval v moři na území dnešního horského masivu Atlas, který se rozpíná od území Maroka až po Tunis. Rasul má vynikající exfoliační, čisticí a detoxikační účinky. Odstraňuje z těla přebytečný maz, hluboko usazené nečistoty a odumřelé kožní buňky, též účinně vyživuje pokožku. Má vysoký obsah minerálních látek, např. křemík, hořčík, draslík, vápník. Disponuje obrovskou absorpční schopností, čistí pokožku do hloubky.

Spojením třeboňské slatiny a rasulu se vytvořená směs vyznačuje protizánětlivými, analgetickými, antibakteriálními a antiseptickými vlastnostmi. Dochází ke zlepšení stavu pokožky postižené akné, ekzémem, lupénkou, snižuje vysoušení a šupinatost pokožky, zlepšuje pružnost a pevnost.

Příprava Třeboňského slatinného rasulu je jednoduchá. Prášek jílu a slatiny se zalije vlažnou vodou, nechá se odstát, aby došlo ke změkčení a nasátí vody. Po promíchání vznikne řidší hmota, která je připravena k použití.

Směs je umístěna v místnosti zvané mazárna na vyhřívaném pultu s nerezovými miskami. Klient si nanáší rasul na celé tělo, poté následuje kombinace odpočinku a fáze zaschnutí na sluneční louce, což je místnost s vyhřívanými keramickými lehátky, nad nimiž jsou umístěny tepelné zářiče. Dále následuje pobyt v parní kabině s tropickým deštěm, kde teplota vzduchu má 45 stupňů Celsia. Závěr procedury patří ochlazení studeným mlžným oparem. Celou proceduru pak provází chromoterapie neboli světloléčba.

Doba trvání: 50 minut

Cena: 1150 Kč

 

Wellness masáže

Masáž Manali

MANALI přispívá ke zlepšení koncentrace, zmírnění očního napětí, znovuobnovení kloubní pohyblivosti krku a ramen či útlum bolestí hlavy.
Provádí se v oblečení na speciální masérské židli. Náš rituál jsme sestavili ze tří částí. Na začátku vás čeká jemná masáž vlasové části hlavy, šíje, ramen a horní části paží, ve druhé části pocítíte blahodárné uvolnění prstů a předloktí a na závěr masáže si na lehátku dopřejete masáž obličeje jemným masážním prostředkem.

Rozsah masáže: částečná - hlava, šíje, ramena, paže

Masáž Noll

V úvodní části pocítíte blahodárné účinky metod starých ajuverdských učení při takzvané antistresové masáži, kterou absolvujete v oblečení na speciální masérské židli.
Závěrečným bonbonkem pro vás bude vysoce relaxační aromamasáž obličeje prováděná horkými lávovými kmeny. Touto cestou vám pomůžeme zmírnit svalové napětí v oblasti hlavy, šíje, odstranit poruchy spánku, podrážděnost a stres, povzbudíme krevní oběh, zbavíme vás úzkostí a depresí, vyhladíme vrásky a rozzáříme pleť.

Rozsah masáže: částečná (hlava, šíje, ramena, paže, obličej)

Masáž lávovými kameny

Jednoa z nejžádanějších terapií, kterou je prováděna za pomoci speciálních olejů lávovými kameny nahřátými na 40 - 50° C. Ucelená masážní sestava vám díky speciálním hmatům přinese královský odpočinek. Čeká vás nejen masáž zad a šíje, ale i masáž nohou a závěrečná relaxace s rozloženými kameny na energetických centrech nebo v oblasti celé páteře. Za doprovodu příjemné hudby tak pocítíte nejen vysoké uvolnění, ale nabudete i duševní pohodu, klid a optimismus.

Rozsah masáže: záda, nohy, hýždě

Masáž Ariana

Na počátku pocítíte blahodárné účinky celotělové masáže horkými lávovými kameny, jejímž umocněním se stává použití luxusního BIO kokosového oleje rozehřátého na teplotu 40°C. Po krátké relaxaci se zaměříme na obličejovou část, kterou jsme se rozhodli hýčkat tím nejlepším, co současný trh nabízí. Připravili jsme pro vás speciální ošetření, které má mimořádný efekt jak v péči o problematickou, tak o zralou pleť. Následnou aplikací vysoce hydratační gelové masky revitalizujeme a regenerujeme unavenou pleť, díky níž se posiluje její obranyschopnost.

Rozsah masáže: celková

Masáž Largo

Při této relaxaci klademe důraz na originalitu každého jednotlivce, a proto jsme pro vás připravili masáž ušitou na míru. Základem je klasická ruční masáž, která může být doplněna masáží lávovými kameny nebo prvky jiných typů masáží např. indické antistresové nebo aromamasáže.

Volba rozsahu a typu masáže je výsledkem rozhovoru klienta s masérem o jeho aktuálních problémech. Naši maséři vám navrhnou takovou masáž a závěrečný odpočinek, jež vás přenesou do nové symfonie oddechu.

Rozsah masáže: celková

Aromamasáž

Fyzický kontakt má pro zdraví a duševní pohodu každého z nás velký význam. Každý masér se snaží svými doteky uvolnit nejen tělo, ale i mysl toho, kdo se rozhodl přijít k němu na masáž. Ve spojení s aromatickými masážními oleji vysoké kvality a uvolňující hudbou vás čeká nádherný odpočinek, po kterém se vám nebude chtít vstát.

Rozsah masáže: celková

Lomi lomi

Překlad tohoto zajímavého názvu můžeme popsat slovy "Milující ruce". Tato speciální masážní technika je založena na použití dávno osvědčených havajských hmatů, jejichž rytmika přináší vysoký terapeutický a relaxační účinek. V doprovodu speciální exotické aromaterapie a hudby budete uneseni do říše klidu a pohody.

Rozsah masáže: celková

Masáž Lola

Spojením dvou havajských technik – Lomi Lomi a masáže lávovými kameny vznikla zajímavá metoda, kterou lze považovat za vrchol masérských dovedností. Jemné tahy předloktí maséra vás v některých momentech překvapí doplňkovou masáží horkými lávovými kameny či pozvolnou a přesto intenzivní relaxační technikou prstů. Během této terapie stimulujeme váš krevní oběh a lymfatický systém, odstraníme únavu a napětí, uvolníme kloubní spojení a napomůžeme celkové detoxikaci organismu.

Rozsah masáže: celková

Anticelulitidní masáž

Ženám, kterým se nedaří vyhrávat v boji s celulitidou běžně dostupnými kosmetickými prostředky, přicházíme na pomoc touto speciální masáží, jejímž cílem je nejen redukce tzv. pomerančové kůže, ale i formování postavy. Tato speciální masážní sestava je spojením hlubokých a jemných hmatů. Hluboké hmaty rozrušují tukovou tkáň, zlepšují vstřebávání tuků, stimulují svaly a poškozenou žilní funkci. Jemné hmaty vyhlazují kůži a podkoží a napomáhají funkci lymfatického systému.

Rozsah masáže: částečná (stehna, hýždě)

Masáž Akord

Každé této masáži předchází pohovor klienta s masérem, který se bude zajímat nejen o vaše fyzické potíže, ale i o psychické problémy a duševní potřeby. Na základě tohoto pohovoru pak namíchá konkrétní masážní kompozici, jejíž blahodárné účinky pocítíte pouhým čichem již v prvních minutách.

Jako základní nosné oleje používáme za studena lisované luxusní BIO oleje, které mají zvláčňující, výživné a hydratační účinky, snadno se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty. Do těchto nosných olejů pak dle konkrétních individuálních potřeb klienta vmíchá masér potřebné množství éterických olejů, jako je např. citron, bergamot, levandule, rozmarýn, ylang-ylang apod. Tyto vonné esence vnímáte již od počátku. Blahodárné účinky masáže vonnými oleji pocítíte nejen v regeneraci zatuhlých svalů a kloubních pouzder, ale i v harmonizaci svých psychických a duševních pochodů. Jedině díky použití stoprocentně čistých přírodních produktů docílíme žádaných výsledků.
Po celotělové masáži vás samozřejmě čeká i příjemná několikaminutová relaxace, na jejímž konci se budete cítit jako byste se znovu narodili.

Rozsah masáže: celková

Masáž Aurora

Uvolňující ruční masáž vonnými oleji je skvělou záležitostí pro celkovou regeneraci těla a mysli. Odstraňuje stres, navozuje pocit vnitřního klidu a harmonie.

Rozsah masáže: částečná

Reflexní masáž plosky nohy

Masáž využívá znalostí tradiční čínské medicíny a na jejím základě dochází k harmonizaci zakončení akupunkturních drah, meridianů. Metoda využívá působení tlaku a masáže refl exních plošek na chodidlech, kde se nacházejí refl exní body, které se chovají jako malá „zrcadla“ odrážející celý organismus. Účinná při stresu, únavě a napětí.

Rozsah masáže: částečná

Třeboň

Třeboň

Lázeňské město Třeboň se nachází v Jižních Čechách, přibližně na půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem, v malebné nížinné oblasti zvané Třeboňská pánev.
Lázně Aurora

Lázně Aurora

Lázeňské pobyty. Objevte blahodárnou sílu třeboňské slatiny v Lázních Aurora. Máme pro Vás širokou nabídku lázeňských pobytů plných kvalitních lázeňských procedur.
 
Facebook