Dárkové poukazy

Třeboň a okolí

Město Třeboň se nachází v Jižních Čechách, přibližně v půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem, v nížinné oblasti zvané Třeboňská pánev. Je zároveň centrem Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko. Přírodní poměry a činnost lidí, kteří se zde usidlovali od 11. století, předurčily charakter Třeboňska i z hlediska hospodářského.

Krajina Třeboňska byla po staletí lidmi přetvářena. Z původně lesnatého území s množstvím rašelinišť a močálů se postupem času stala malebná krajina s množstvím rybníků, propojených četnými kanály a potoky, kde se střídají pole s loukami a smíšenými lesy.

Naši předkové přistupovali k přeměně krajiny postupně a citlivě, a tak nedošlo k jejímu poničení. Naopak - odborníci používají pro tento stav výraz "druhotná rovnováha". Bohatství rostlinných a živočišných druhů a existence unikátních přírodní lokalit vedly v roce 1977 k zařazení Třeboňska do mezinárodního systému Biosférických rezervací UNESCO. O dva roky později byla vyhlášena Chráněná krajinná oblast Třeboňsko.

Překrásné prostředí historického města Třeboně obklopeného zelení nekonečných lesů a klidnými hladinami nespočetných rybníků oceňují ročně desítky tisíc lázeňských hostů Lázní Třeboň a v letní sezoně denně i tisíce návštěvníků Třeboně.

Více informací nalezenete na stránkách www.trebonsko.cz/trebon/

Třeboň

Třeboň

Lázeňské město Třeboň se nachází v Jižních Čechách, přibližně na půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem, v malebné nížinné oblasti zvané Třeboňská pánev.
Lázně Aurora

Lázně Aurora

Lázeňské pobyty. Objevte blahodárnou sílu třeboňské slatiny v Lázních Aurora. Máme pro Vás širokou nabídku lázeňských pobytů plných kvalitních lázeňských procedur.
 
Facebook