Lázně Aurora

Lázně Aurora

Lázeňský dům Aurora

Nachází se na západním okraji jihočeského města Třeboně, v klidném prostředí 45 hektarového parku na břehu rybníka Svět. Specializuje se na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla i mysli.

Hlavní léčebnou metodou třeboňských lázní jsou slatinné koupele a zábaly. Třeboňská slatina má původ v rostlinách jako ostřice a ostřice, orobinec a rákos.

Lázně Aurora

Její léčivé účinky na organismus spočívají v postupném a rovnoměrném prohřívání těla, působí blahodárně na pokožku a zvyšuje celkovou obranyschopnost. U pacientů s pohybovými obtížemi způsobuje slatina snížení svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení a rychlejší regeneraci. Všechny takovéto procedury jsou poskytovány školeným personálem a specializovanými lékaři.

Dále si v lázeňském domě Aurora můžete vychutnat bylinné, uhličité či perličkové koupele, vířivé lázně horních a dolních končetin, skotské střiky, elektroléčebné a světloléčebné procedury, pohybové terapie, masáže, parafínové zábaly, kryoterapie, akupunktura, inhalace, oxygenoterapie, plynové injekce. Více o jednotlivých procedurách se dozvíte v sekci procedury.


V nabídce naší kanceláře jsou léčebné paušály (Vital + Spa), krátkodobé wellness pobyty (2-3 noci) nebo léčebně rehabilitační pobyty (delší 6 nocí).

Ubytovací služby Lázní Aurora

Od července 2023 bude navýšena ubytovací kapacita o 104 nový lůžek přístavbou hlavní budovy B. Kapacita lázní v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích nebo apartmánech tak vzroste na 666 lůžek ve 343 pokojích. Dalších 250 lůžek je k dispozici v dependancích, které jsou v dosahu pěší chůze od lázní.


Kromě pokojů vyhrazených pro pojištěneckou klientelu (pokoje kategorie Prim + Komfort), nabízí LD Aurora ubytování v těchto kategoriích pokojů:

Jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje SUPERIOR
Pokoje se samostatnou koupelnou se sprchovým koutem, samostatné WC, fén, lednice, telefon, sat. TV s rádiem, župany, bezpečnostní schránky, WiFi. Pokoje s balkonem i bez balkonu.

Dvoulůžkový pokoj Superior+ balkon

Jednolůžkový pokoj Superior + balkon


Jednolůžkový pokoj DELUXE – v nabídce od července 2023
Nové pokoje se samostatnou koupelnou se sprchovým koutem a WC, fén, lednice, telefon, sat. TV s rádiem, župany, bezpečnostní schránky, WiFi. Pokoje bez balkonu.


Dvoulůžkové pokoje DELUXE – v nabídce od července 2023
Nové pokoje se samostatnou koupelnou se sprchovým koutem, samostatné WC, fén, lednice, telefon, sat. TV s rádiem, župany, bezpečnostní schránky, WiFi. Pokoje s lodžií nebo terasou.

Apartmá KLASIK
Dvoupokojové apartmá, max. 3 osoby. Obývací pokoj a ložnice, samostatná koupelna se sprchovým koutem, samostatné WC, fén, lednice (nápoje na přivítání), varná konvice, bezpečnostní schránky, telefon, sat. TV s rádiem, WiFi, župany, balkon.

Apartmán Klasik


Apartmá PRESIDENT
Třípokojové apartmá, max. 3 osoby. Obývací pokoj, ložnice a pracovna, samostatná koupelna s vanou a sprchovým koutem a samostatné WC, fén, lednice (nápoje na přivítání), varná konvice, bezpečnostní schránky, telefon, sat. TV s rádiem, WiFi, župany, balkon.

Apartmán President


Apartmá DELUXE
Třípokojové apartmá, max. 4 osoby. Obývací pokoj a dvě ložnice, samostatná koupelna s vanou a sprchovým koutem, samostatné WC, fén, lednice (nápoje na přivítání), varná konvice, bezpečnostní schránky, telefon, sat. TV s rádiem, WiFi, klimatizace, župany, některá APT s balkonem.

Apartmán De Luxe


Apartmá DELUXE + lodžie nebo terasa – v nabídce od července 2023
Nové dvoupokojové apartmá, max. 4 osoby. Obývací pokoj a ložnice, samostatná koupelna s vanou sprchovým koutem, WC s bidetem, samostatné WC, fén, lednice (nápoje a přivítání), varná konvice, bezpečnostní schránky, telefon, sat. TV s rádiem, WiFi, klimatizace, župany.


Přistýlka = 3. a další lůžko v apartmá.


Součástí komplexu LD Aurora jsou i kongresové prostory, restaurace, bary, obchod s potravinami, wellnesscentrum s vnitřním a venkovním vodním světem, saunovým světem či fyziocentrum. Jako doprovodné služby nabízí také kadeřnictví, kosmetiku, manikúru a pedikúru. Celý areál lázní je připojen na bezplatnou wi-fi síť.

Wellnesscentrum

Třeboňský vodní svět - vnitřní bazény

Plavecký bazén (25 m) s mírně slanou vodou. Vedle plaveckého bazénu je i dětské brouzdaliště. Parní kabina parní lázeň pro relaxaci a uvolnění stresu, nachází se v prostorách plaveckého bazénu. Vodní atrakce nabízí divokou řeku, perličkovou masážní lavici, stěnovou hydromasáž, chrliče, vodní hřib, 40 m dlouhý tobogan (dětem do 10 let je vstup na tobogan zakázán) či whirlpooly pro 6 a 12 osob. Voda je zde také mírně slaná.

Třeboňský vodní svět - venkovní bazény

Relaxace ve spojení s výjimečnou lázeňskou péčí uprostřed zeleně lázeňského parku a dokonalá harmonie lázeňství a přírody. To vše nabízí venkovní bazénový komplex o rozloze cca 8 300 m². Je rozdělen do několika zón tak, aby potěšil všechny věkové kategorie. Vodní plochy zahrnují vířivku, dvouúrovňový relaxační bazén s mnoha vodními atrakcemi, kondiční plavecký bazén a bazén pro děti. Dále jsou součástí areálu odpočinkové zóny s lázeňským charakterem, rodičovská klidová zóna, hřiště na pétanque, kolonáda a restaurace.

Třeboňský saunový svět

Od listopadu 2022 byl nově otevřen také Třeboňský saunový svět. V přízemní části objektu je umístěno Fyziocentrum. Na své si přijdou především milovníci saunování. Pět typů saun, ochlazovací bazény, zážitkové a očistné sprchy, ledové studny či Kneippův chodník a spousta příjemných míst pro relaxaci v odpočívárnách. Pro zájemce zahrnuje komplex také privátní zónu se samostatným přístupem, kde vedle saun nechybí prostorná vířivka. Vstup do Třeboňského saunového světa je nově součástí všech léčebně rehabilitačních a wellness pobytů z nabídky obou lázeňských domů.

Fyziocentrum

V přízemní části nově přistaveného objektu saunového světa je umístěno fyziocentrum s moderními masérnami vybavenými nejnovějšími technologiemi. Zde můžete absolvovat pohybovou terapii, ošetření pokožky, speciální rituály a wellness masáže.

Masáž vonnou svíčkou
Celotělová masáž, lehce parfémovaná, hluboce relaxační. Samotná péče spočívá v ošetření těla vonnou svíčkou, která se díky zahřátí vosku přemění na masážní olej a má zjemňující a vyživující účinky na pokožku. Masáž uvolní tělo, navodí pocit pohody. Olej zanechá pokožku jemnou a provoněnou. Masážní svíčka má čistě přírodní složení, obsahuje pravý včelí vosk a éterické oleje té nejvyšší kvality.

Masáž Síla muže
Intenzivní celotělová aromaterapeutická masáž, která pomáhá zbavit se únavy a stresu a obnovuje životní sílu muže. Pro tento druh masáže jsou použity přírodní masážní oleje. Tyto oleje obsahují důležité bioaktivní látky, esenciální mastné kyseliny a vitaminy, které se podílejí na důkladné regeneraci pokožky celého těla. Vůně éterických olejů pomáhá pročistit hlavu a plně si vychutnat zážitek z masáže.
Délka procedury

Masáž Tajemství ženy
Relaxační celotělová aromaterapeutická masáž navozující pocit radosti, pohody, harmonie a stability. Použité přírodní masážní oleje obsahují bioaktivní látky, esenciální mastné kyseliny a vitamíny, které se podílejí na regeneraci pokožky celého těla. Uvolněte se, relaxujte, vychutnejte si zážitek z této masáže plnými
doušky a otevřete své vnitřní já.

Reflexní masáž dlaní
Reflexní masáž dlaní využívá uvolnění drobných kloubů, svalů a šlach rukou, dále prstů, zápěstí a předloktí. Tento druh masáže vychází z tradiční čínské medicíny. Ovlivněním tzv. reflexních bodů na rukou specifickými hmaty dochází k obnově toku energií a duševní rovnováhy, navození klidu a harmonie, osvěžení a regeneraci organismu. Tato masáž pozitivně ovlivňuje krevní oběh a lymfatický systém, pomáhá odstranit nahromaděné toxické látky z organismu a posílit imunitu. Je vhodná pro zmírnění bolestí hlavy, svalů, kloubů a páteře.

Cold Stones – masáž ledovými mramorovými kameny
Masáž kameny je technika prováděná celá staletí řadou různých národů a každý měl svou specifickou techniku a kameny: japonské horké kameny, havajské lávové kameny, v Americe používali naopak ledové kameny. Masáž Cold Stones prováděli v Severní Americe Indiáni z kmenů Cherokee, Ogallala, Assinaboin, Santee a jiné. Ve Střední a Jižní Americe to byli Mayové, Inkové, Aztékové či Peruánci. Cold Stones se používají v kombinaci s horkými lávovými kameny. Horké kameny prohřejí a uvolní svaly i mysl, ledové kameny naopak prokrví a zmírní zánět. Lávové kameny mají teplotu cca 70 °C, ledové mramorové kameny pak cca 5 °C.

Hydromasážní vany
Součástí moderního vybavení Fyziocentra lázeňského domu Aurora je také nejnovější generace vodoléčebných van. První z hydromasážních van je Aquadelicia od firmy Madisson, druhá pak s označením BTL-3000 DELTA 20 od firmy BTL. Vany, které jsou jedinečné svým designovým zpracováním a technickou vyspělostí, jsou oblíbené v lázeňských i wellness zařízeních. V nabídce třeboňských lázní jsou perličkové, přísadové či vířivé koupele. Koupel trvá 15 minut, po ní následuje 15minutová relaxace v suchém ovinu.
Výjimkou je vířivá koupel celotělová trvající 15 minut – neobsahuje suchý ovin.

Icoone
Moderní technologie, nový koncept ošetření pokožky těla i obličeje pomocí vakuové mikroalveolární stimulace. Jedná se o neinvazivní technologii, která umožňuje efektivní ošetření těla a obličeje a zároveň nabízí zcela relaxační zážitek. Kombinovaný účinek mechanické stimulace umožňuje rychlé a cílené ošetření
potřebných partií. Díky mikrostimulátorům funguje odlišně od jakékoliv jiné technologie. Mechanická stimulace procházející mikrootvory dokonale neinvazivním a bezbolestným způsobem stimuluje mikrovakuoly umístěné v podkoží a vláknech pojivové tkáně. Mechanická stimulace icoone působí na neurovegetativní
systém a vyvolává reflexní reakci sympatického systému, která rozšiřuje účinky do dalších vrstev. Mechanické působení se šíří po rozsáhlém povrchu a skrz fibrilární strukturu a mikrovakuoly do hlubších tkání. Toto působení vyvolává vnitřní hydrataci a mikrokapilární vaskularizaci kapku po kapce. Mechanické působení vyvolává pohybovou aktivitu fibroblastů, zvyšuje průtok krve a podporuje regeneraci buněk. Mechanické působení rovněž reguluje arteriální, venózní a lymfatický oběh obnovuje drenáž buněk a nitrobuněčné tekutiny. Ošetření přístrojem Icoone přináší výsledky v léčbě celulitidy, lokalizovaných tukových usazenin, omlazení pokožky, hojení jizev a zvyšování pružnosti tkáně. Účinek terapie zesiluje možnost využití terapeutického působení laseru a energie LED světla.
Icoone nabízí především ošetření celého těla, ošetření na míru, anticelulitidní program, omlazení, modelování siluety, zpevnění pokožky, zmenšení břicha, zmírnění pocitu těžkých nohou, zmenšení otoků, ošetření jizev.

Speciální terapie a masáže

NUVOLA (udržitelná lehkost bytí) je speciální vodní lůžko pro ošetření celého těla zatímco plujete v nulové gravitaci. Zážitek z ošetření zesiluje barevné podsvícení, hydromasáž a příjemná teplota vody v lůžku.

SOFFIO (sen noci svatojánské) je sofistikované masážní lůžko s vodní matrací a efektem jemných vln, který uvolní celé tělo. Lůžko je vyhřívané a zajišťuje klientovi maximální pohodlí a prožitek z ošetření.

Rekondice s fyzioterapeutem
Téměř hodinová terapie zahrnuje 25 minut ošetření fyzioterapeutem (individuální fyzioterapie – měkké techniky, mobilizace, protahování, cvičení). Následuje utogenní trénink. Jedná se o nácvik relaxace, řízené uvolnění celého těla vedené fyzioterapeutem. Procedura je zakončena 15minutovou relaxací na lůžku Nuvola s hydromasáží zad a nohou.

Relaxace na lůžku Nuvola
Tato procedura začíná autogenním tréninkem – jedná se o nácvik relaxace celkového řízeného uvolnění těla vedený fyzioterapeutem. Následuje 5minutová relaxace na lůžku Nuvola s hydromasáží zad a nohou.

Slatinný zábal
Jemný slatinný zábal na lůžku Nuvola a 15minutová relaxace s hydromasáží zad a nohou. Následuje sprcha, po ní celotělová masáž. Součástí procedury je chromoterapie a aromaterapie.

Peelingové ošetření
Peelingové ošetření horních a dolních končetin pro otevření pórů na lůžku Nuvola a 15minutová relaxace na lůžku s hydromasáží zad a nohou. Následuje sprcha, po ní celotělová masáž. Součástí procedury je chromoterapie a aromaterapie.

Omlazující rituál
Slatinný zábal s marockým jílem na lůžku Nuvola pro zvláčnění kůže a 15minutová relaxace na lůžku s hydromasáží zad a nohou. Během relaxace a hydromasáže na lůžku Nuvola probíhá ledová masáž obličeje pro vyhlazení vrásek. Následuje sprcha, po ní povzbuzující masáž pro zpevnění problematických partií – stehna, záda, hýždě a paže. Součástí procedury je chromoterapie a aromaterapie.

Detoxikační rituál
Peelingové ošetření celého těla pro otevření pórů na lůžku Nuvola, po kterém následuje detoxikační zábal s chlorellou a 15minutová relaxace na lůžku s hydromasáží zad a nohou. Během relaxace a hydromasáže probíhá masáž obličeje. Následuje sprcha, po ní detoxikační masáž s tahy z lymfatické masáže. Součástí procedury je chromoterapie a aromaterapie.

Anticelulitidní masáž
Peelingové ošetření stehen a hýždí, po kterém následuje kávový zábal a 15minutová relaxace na lůžku s hydromasáží zad a nohou. Následuje sprcha, po ní masáž stehen, hýždí a zad. Součástí procedury je chromoterapie a aromaterapie.

Zeštíhlující rituál
Zeštíhlující skořicový zábal se zabalením do fólie na lůžku Nuvola a 15minutová relaxace na lůžku s hydromasáží zad a nohou. Během relaxace a hydromasáže probíhá masáž obličeje a dekoltu. Následuje sprcha a po ní zeštíhlující masáž. Součástí procedury je chromoterapie a aromaterapie.

Rituál pro páry
Ženu čeká anticelulitidní zábal s výtažkem z kávy, 15minutová relaxace na lůžku s hydromasáží zad a nohou. Následuje sprcha a po ní masáž dolních končetin. Muže čeká intenzivní částečná masáž zad, hýždí a šíje. Po masáži následuje 15minutová hluboká relaxace na lůžku s hydromasáží zad a nohou.

Součástí wellnesscentra je dále fitnesscentrum, které je vybaveno nejmodernějšími přístroji na ploše 130 m², k dispozici je také kondiční trenér. Služby doplňuje tělocvična, či mechanické masáže Hydrojet.

Jak se dostanu do Lázní Aurora?

Fotogalerie z Lázní Aurora

aquapark
bazen
bazen_25_m
bowling
cykloturistika
hlavni_vchod
img_4539
img_4903
img_4956
kulecnik
kvetinova_koupel
leceni_12
leceni_47
masaze
relar
restaurace_harmonie
sauna
slatinna_koupel
vodni_trysky
wellness
whirpool
whirpool2

Wellnesscentrum

wellness_01
wellness_03
wellness_1
wellness_6
wellness_9
wellness_10
wellness_11
wellness_15
wellness_16
wellness_17
wellness_18
wellness_19
wellness_20

Procedury

leceni_01
leceni_03
leceni_04
leceni_2
leceni_4
leceni_9
leceni_15
leceni_20
leceni_32
leceni_33
leceni_39
leceni_43
leceni_56
leceni_64
leceni_70
leceni_81
leceni_82
leceni_83
leceni_84

Pokoje (kat.Superior)

superior_16
superior_17
superior_18
superior_21
superior_22
superior_24
superior_26
superior_28
superior_32
superior_36

Apartmány

de_luxe_1
de_luxe_2
de_luxe_4
de_luxe_6
de_luxe_9
de_luxe_13
de_luxe_21
klasik_3
klasik_4
klasik_5
klasik_6
Třeboň

Třeboň

Lázeňské město Třeboň se nachází v Jižních Čechách, přibližně na půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem, v malebné nížinné oblasti zvané Třeboňská pánev.
Lázně Aurora

Lázně Aurora

Lázeňské pobyty. Objevte blahodárnou sílu třeboňské slatiny v Lázních Aurora. Máme pro Vás širokou nabídku lázeňských pobytů plných kvalitních lázeňských procedur.
 
Facebook