Dárkové poukazy

Koupele a zábaly


Slatinná koupel

Koupelová forma peloidní (kašovité) směsi slatiny a vody o teplotě 39°C, délka trvání 15min., následuje sprcha a suchý ovin 15min. Působí postupné rovnoměrné prohřívání organismu, vede ke svalovému uvolnění, prokrvení a regeneraci tkání. Je vhodná zejména u revmatických onemocnění, degeneratifloavních poruch kloubů a svalů, ale i preventivně při zvyšování obranyschopnosti organismu. Vzhledem ke své náročnosti tepelné a tlakové je nutná předchozí ordinace lékařem.

Slatinný zábal

Zábalová forma peloidní směsi o vyšší hustotě a teplotě 40°C, délka trvání 15min., aplikuje se na postižená místa, následuje sprcha a suchý ovin 15min. Má podobný efekt, podává se v případě, kdy není možno absolvovat slatinnou koupel, dle ordinace lékařem.

Aubertina zlatá lázeň (slatinný extrakt)

Peloidní extrakty představují novou, dynamicky se rozvíjející formu lécebného využití peloidních látek. Aubertina zlatá lázeň je speciální lázeň ve slatinném extraktu, který neobsahuje pevné částice, proto je vhodný i pro užití v domácím prostředí a vana zůstává čistá. Extrakt má příznivé relaxační účinky na pokožku, obsažené látky potlačují vliv volných radikálů na pokožku a tím zpomalují projevy stárnutí. Po lázni se klient zpravidla nesprchuje ani neotírá, následuje relaxace v suchém zábalu.

Koupel perličková

Koupel s probubláváním vzduchu z drobných trysek, teplota koupele je 36 – 38°C , délka trvání 15min., následuje suchý ovin 15min. Působí relaxačně až sedativně, ve vyšších teplotách lehce dráždivě s jemným masážním účinkem.

Koupel přísadová

(jodová, solfatanová, bylinková) – koupel o teplotě 37°C s různými přísadami, délka trvání 15min., následuje suchý ovin 15min. Působí mírné prohřátí organismu s příznivým účinkem přísady na kůži.

Koupel bylinná

Při bylinné koupeli se využívá celá řada rostlinných přísad, často éterických olejů a rostlinných extraktů. Účinky jsou hlavně relaxační. Teploty jsou indikovány zhruba od 37 do 39°C. Po koupeli se pacient zpravidla nesprchuje ani neotírá, následuje relaxace v suchém zábalu.

Koupel uhličitá

Koupel s přísadou oxidu uhličitého, teplota 34°C, délka trvání 15min., suchý ovin 15min. Má specifický vasodilatační účinek, je vhodná u onemocnění srdce a cév.

Koupel kombinovaná

Perličková koupel s přísadou bylin. Délka trvání procedury 15min. koupel + 15min. suchý ovin.

Koupel květinová

Relaxační koupel s přísadou bylinek a okvětních lístků živých květů. Poklidnou atmosféru dotváří hořící svíčky. Délka trvání procedury 15min. koupel + 15min. suchý ovin.

Vířivá lázeň částečná

Na horní nebo dolní končetiny, teplota 37°C, délka trvání 10min. Má osvěžující účinek na končetiny s jemným masážním efektem proudu vody.

Třeboň

Třeboň

Lázeňské město Třeboň se nachází v Jižních Čechách, přibližně na půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem, v malebné nížinné oblasti zvané Třeboňská pánev.
Lázně Aurora

Lázně Aurora

Lázeňské pobyty. Objevte blahodárnou sílu třeboňské slatiny v Lázních Aurora. Máme pro Vás širokou nabídku lázeňských pobytů plných kvalitních lázeňských procedur.
 
Facebook