Procedury

Třeboňský slatinný rasul

Marocký jíl (ghassoul z arabského „ghassala“ – čistit), Rhassoul, lávová zem, mýdlový kámen nebo marocký jíl. Všemi těmito jmény se nazývá jíl, který se před miliony lety, na počátku třetihor, usazoval v moři na území dnešního horského masivu Atlas, který se rozpíná od území Maroka až po Tunis. Rasul má vynikající exfoliační, čisticí a detoxikační účinky. Odstraňuje z těla přebytečný maz, hluboko usazené nečistoty a odumřelé kožní buňky, též účinně vyživuje pokožku. Má vysoký obsah minerálních látek, např. křemík, hořčík, draslík, vápník. Disponuje obrovskou absorpční schopností, čistí pokožku do hloubky.

Spojením třeboňské slatiny a rasulu se vytvořená směs vyznačuje protizánětlivými, analgetickými, antibakteriálními a antiseptickými vlastnostmi. Dochází ke zlepšení stavu pokožky postižené akné, ekzémem, lupénkou, snižuje vysoušení a šupinatost pokožky, zlepšuje pružnost a pevnost.

Příprava Třeboňského slatinného rasulu je jednoduchá. Prášek jílu a slatiny se zalije vlažnou vodou, nechá se odstát, aby došlo ke změkčení a nasátí vody. Po promíchání vznikne řidší hmota, která je připravena k použití.

Směs je umístěna v místnosti zvané mazárna na vyhřívaném pultu s nerezovými miskami. Klient si nanáší rasul na celé tělo, poté následuje kombinace odpočinku a fáze zaschnutí na sluneční louce, což je místnost s vyhřívanými keramickými lehátky, nad nimiž jsou umístěny tepelné zářiče. Dále následuje pobyt v parní kabině s tropickým deštěm, kde teplota vzduchu má 45 stupňů Celsia. Závěr procedury patří ochlazení studeným mlžným oparem. Celou proceduru pak provází chromoterapie neboli světloléčba.

Doba trvání: 50 minut

Cena: 1150 Kč

Třeboň

Třeboň

Lázeňské město Třeboň se nachází v Jižních Čechách, přibližně na půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem, v malebné nížinné oblasti zvané Třeboňská pánev.
Lázně Aurora

Lázně Aurora

Lázeňské pobyty. Objevte blahodárnou sílu třeboňské slatiny v Lázních Aurora. Máme pro Vás širokou nabídku lázeňských pobytů plných kvalitních lázeňských procedur.
 
Facebook