Dárkový poukaz

Třeboň a ryby

Třeboňsko je světově unikátní kraj, mimořádný propojením přírody se člověkem budovanou krajinou do dokonale harmonického celku.

Celé rozsáhlé území v okolí Třeboně je spojeno s dlouhodobou tradicí stavby rybníků. Tyto umělé vodní nádrže nejsou určené jen pro chov sladkovodních ryb, ale mají i řadu dalších funkcí. V současnosti mají rybníky svoji nezastupitelnou funkci rovněž pro rekreaci – jsou vyhledávány milovníky rybaření, využívány jako místa koupání, jsou cíli turistických i cyklistických výletů a obdivovány pro svou nezaměnitelnou malebnost. Zajímavou atrakcí jsou také v době výlovů.

V roce 2003 byly oficiálně významné kulturní a technické památky Třeboňska nominovány k zápisu na seznam světových památek UNESCO pod názvem Třeboňské rybníkářské dědictví. Na Seznamu světového dědictví dosud není žádné město, které by bylo spjaté s rybníkářstvím. Z tohoto hlediska představuje historické jádro Třeboně zcela unikátní typ města a samotná Třeboň je tak perlou mezi historickými městy ve střední Evropě.

Více informací na stránkách www.trebonsko.cz/rybareni/

Přejít na výběr pobytů

 

logo třeboň

Lázeňské město Třeboň se nachází v Jižních Čechách, přibližně na půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem, v malebné nížinné oblasti zvané Třeboňská pánev.

Více informací

tipdneloga

Doporučujeme

Lázeňské pobyty

Lázně Aurora

Objevte blahodárnou sílu třeboňské slatiny v Lázních Aurora. Máme pro Vás širokou nabídku lázeňských pobytů plných kvalitních lázeňských procedur.

Nabídka pobytů

Jaké je počasí v Třeboni?

Aktuální Počasí v Jihočeském kraji.